Start » Dla dziecka

Plac zabaw w małym ogrodzie

26 stycznia 2010 0 Komentarzy

Duży ogród stwarza duże możliwości w zakresie aranżacji – i to pod każdym jednym względem. Nie każdy jednakże je posiada i wówczas musi radzić sobie z tym, czym dysponuje. Tyczy się to także zorganizowania miejsca do zabaw dla dzieci.

W małych ogrodach jest to nie lada wyzwanie, a zatroszczyć się przecież trzeba o bezpieczeństwo milusińskich – to bezapelacyjnie pierwszoplanowa sprawa. Urządzenia do zabaw siłą rzeczy nie mogą być tutaj duże. Nie wolno ich też umieszczać zbyt blisko siebie, dziecko musi się miedzy nimi swobodnie poruszać (oznacza to, że tych urządzeń w niedużym ogrodzie będzie mniej). Specjaliści zalecają, aby te odległości (w każdą jedną stronę) wynosiły co najmniej półtora metra. Warto zainwestować w amortyzujące nawierzchnie, które układa się pod poszczególnymi urządzeniami – zwłaszcza tymi, na których dziecko ćwiczy swoją ruchową aktywność.

Pamiętajmy też o tym, że taką nawierzchnię te trzeba ograniczyć – do tego celu wykorzystać można albo krawężnik, albo specjalną taśmę wykonaną ze sztucznego tworzywa. Miłej zabawy!

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.

Preview: