Start » Dla dziecka

Zabezpieczenia w ogrodzie

13 sierpnia 2010 0 Komentarzy

Przyjazny i bezpieczny dla dziecka ogród to nie tylko odpowiednio zorganizowana przestrzeń do zabawy i właściwie dobrane urządzenia w jej obrębie się znajdujące. Trzeba również zwrócić uwagę na to, jakie rośliny sadzi się w ogrodzie.

Małe dzieci mają to do siebie, że na takie rzeczy nie zwracają uwagi – zwłaszcza w ferworze zabawy, czego skutki mogą być naprawdę opłakane (dosłownie i w przenośni). Dzieci starsze są już oczywiście o wiele bardziej ostrożne. Należy jednakże zrezygnować z sadzenia roślin posiadających kolce – zetknięcie się z nimi będzie dla dziecka bardzo bolesnym przeżyciem.

A zatem piękne róże, berberysy i jeszcze parę innych gatunków odpada. To jedna sprawa. Przez jakiś czas należy również zapomnieć o organizowaniu w ogrodzie oczek wodnych czy innych zbiorników wodnych. Chwila nieuwagi – i tragedia gotowa. Poza tym naprawdę ciężko cieszyć się urodą oczka wodnego, jeżeli non stop trzeba pilnować malucha – gwarantowane, że te miejsce w całym ogrodzie zainteresuje go najbardziej.

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.

Preview: