Start » Kostka brukowa

Kamienne parapety

28 kwietnia 2010 0 Komentarzy

Jeżeli zdecydujemy się na wykonanie w swoim domu parapetów z kamienia, możemy mieć pewność, że będą one trwałe i łatwe w konserwacji, a ponadto niezwykle eleganckie i stylowe. Mogą one być fragmentem kamiennej płyty (wersja droższa), lub też składać się z łączonych mniejszych fragmentów, klejonych cienkich płyt, bądź z płytek kamiennych naklejonych na płytę żelbetową (wersja tańsza). W przypadku parapetu jednorodnego najlepiej jest, gdy ma on 4-5 cm grubości – cieńsze parapety z kamienia wyglądają niezbyt solidnie. Powierzchnia parapetu powinna być wyszlifowana lub wypolerowana.

Do wykonania parapetu wykorzystuje się na ogół granit, piaskowiec (parapety zewnętrzne i wewnętrzne), marmur lub trawertyn (parapety wewnętrzne). Kamienie o porowatej strukturze należy zabezpieczyć specjalnym impregnatem, by nie chłonęły zanieczyszczeń i wilgoci.

Opracowanie: stones.pl

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.

Preview: