Start » Narzędzia

Podręczne narzędzia ogrodnicze

18 stycznia 2010 0 Komentarzy

Posiadanie ogrodu dla wielu stanowi przyjemność. Aby ogród cieszył i był prawdziwą chlubą wymaga sporych nakładów pracy, którą ułatwiają podręczne narzędzia ogrodnicze.

Przy zasadzaniu nowych roślin ,lub przesadzaniu już posiadanych niezbędny będzie szpadel lub saperka. Jeżeli w ogrodzie jest twarde podłoże, pracę ułatwią nam widły do kopania. Po zasadzeniu teren wyrównujemy za pomocą grabi. Inny rodzaj grabi do trawy pomoże utrzymać trawniki w idealnym stanie po ich koszeniu. Jesienią przydadzą się w ogrodzie grabie do sprzątania liści spadających z drzew.

Wiosną sadzimy cebulki kwiatowe. Czynność tę ułatwi sadzarka do cebulek zwana dołownik – cebulnik. Jeśli posiadamy krzewy ozdobne, krzewy róż lub iglaki konieczne jest posiadanie sekatora. Przy jego pomocy nadamy roślinom pożądany kształt i nie dopuścimy , aby się nadmiernie rozrosły. Sekator jest szczególnie przydatny, jeśli posiadamy żywopłot.

Na trawniku często pojawiają się chwasty. Przy pomocy wyrywacza chwastów usuniemy je bez trudu. Jest to ergonomiczne i skuteczne narzędzie pozwalające oczyścić trawnik w sposób ekologiczny. Szczególnie polecane jest do mleczy. Do pielenia klombów z kwiatami lub grządek z warzywami będzie potrzebna motyka lub graca.

W upalne, bezdeszczowe letnie dni nie zapominajmy o naszych ogrodach. Za pomocą konewki dostarczymy roślinom niezbędnej wilgoci.

Wyżej wymienione narzędzia można bez trudu zakupić odwiedzając strony internetowe. Dzięki nim praca w ogrodzie będzie łatwa i przyjemna.

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.

Preview: