Start » Nawadnianie

Podlewanie iglaków

10 lutego 2010 0 Komentarzy

Piękny ogród jest dumą każdego właściciela. Aby jednak osiągnąć pożądany efekt, należy w to włożyć sporo wysiłku i pracy. O rośliny trzeba dbać, natomiast poszczególne zabiegi wymagają zróżnicowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Nie wszystkie dla przykładu można podlewać w taki sam sposób. Trzeba znać ich indywidualne wymagania odnośnie nawadniania, dlatego też przy prowadzeniu ogrodu wymagana jest dość duża wiedza. Jednymi z roślin bardzo chętnie hodowanych w ogrodach są iglaki.

Trzeba pamiętać o tym, aby młodych iglaków nie nawadniać zbyt często – ale z drugiej strony trzeba to robić intensywnie. Znawcy tematu zalecają, aby tutaj na jeden metr kwadratowy powierzchni zużywać przeciętnie od dziesięciu litrów wody do piętnastu. Wszystkie iglaki należy także regularnie zraszać – rośliny te bardzo to lubią. Ponadto dzięki temu podnosi się wilgotność powietrza wokół nich, a to sprzyja lepszemu ich rozwojowi.

W żadnym wypadku nie należy zapominać o podlewaniu iglaków jesienią – zwłaszcza ubogą w opady. Pozwoli to na lepsze przygotowanie się do zimy naszym drzewkom.

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.

Preview: