Start » Nawadnianie, Ogród

Automatyczne systemy podlewania

12 listopada 2009 0 Komentarzy

fot.: www.firmacontra.pl

Wszyscy wiemy jak ważną kwestią przy pielęgnacji ogrodu jest nawadnianie. Odpowiednio podlane rośliny cieszą nasze oko, a piękny ogród satysfakcjonuje jego właściciela. Najprostszym narzędziem do nawadniania jest oczywiście gumowy wąż ogrodowy. Należy pamiętać jednak, że w przypadku tego rozwiązania musimy sami pilnować odpowiedniej wilgotności podłoża. Może w takim razie konewka? Niestety, wizja podlania kilkuhektarowego ogrodu jedną konewką wydaje się być syzyfową pracą.

Coraz powszechniejszym rozwiązaniem są systemy automatycznego podlewania ogrodu. Dzięki pełnej automatyzacji nie musimy nawet pamiętać o podlewaniu ogrodu. Po wcześniejszym skonfigurowaniu, system sam zajmuje się podlewaniem zieleni. W wielu przypadkach możemy także decydować o częstszym podlewaniu pewnych obszarów ogrodów od reszty. Nie musimy się martwić o nasze rośliny nawet w przypadku częstych i długich wyjazdów. Systemy automatycznego podlewania to nie tylko oszczędność czasu i naszej energii, ale także pieniędzy. Wiąże się to z nawet o 50% mniejszym zużyciem wody niż w przypadku węża ogrodowego. Tym samym dopilnujemy również odpowiedniej wilgotności podłoża. Utrzymanie wilgotności na odpowiednim poziomie jest bardzo ważnym aspektem przy pielęgnacji ogrodu, a dzięki systemom automatycznego podlewania jest to jeszcze prostsze niż dotychczas.

Dzięki tym patentom, pielęgnacja naszego ogrodu ograniczy się do koszenia trawy i drobnych prac poprawiających estetykę. Warto więc skorzystać z najnowszych rozwiązań i przeznaczyć zaoszczędzony czas na inne czynności związane z naszym ogrodem.

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.

Preview: