Start » Ogród, Oświetlenie

Charakterystyka lamp solarnych

10 listopada 2009 0 Komentarzy

Ciepłe, letnie wieczory spędzone w ogrodzie to świetny sposób na odpoczynek po całym dniu pracy. Wie o tym każdy ogrodnik. Co w tym wypadku jest niezbędne? Oczywiście odpowiednie oświetlenie. Nasz ogród jednak jest już wykończony, a my nie chcemy psuć efektów naszej pracy by przeciągnąć przewody elektryczne do lamp.

Lampy solarne nie wymagają żadnego okablowania, zasilane są poprzez akumulator ładowany dzięki słonecznym ogniwom. Są więc idealnym rozwiązaniem w przypadku, gdy o samej kwestii oświetlenia pomyśleliśmy dopiero na sam koniec naszych ogrodniczych prac. Na rynku jest wielu producentów lamp solarnych, więc nie powinniśmy mieć żadnych problemów z doborem odpowiedniego kształtu, koloru czy kompozytu z jakiego lampa została wykonana.

Najtańszym rozwiązaniem będą lampy wykonane z lekkiego, trwałego plastiku. Mimo niskiej ceny, oferują nam długą żywotność akumulatora oraz diody. Jeżeli planujemy większy wydatek, warto zaopatrzyć się w lampy wykonane ze stali nierdzewnej. Jest to trwały materiał zapewniający nam dużą wytrzymałość na wszelkie warunki pogodowe. Ponadto, jak wiele produktów wykonanych z tego materiału, gwarantują nam bardzo estetyczny wygląd. Kolejnym rozwiązaniem są wszelkie lampy ozdobne, najczęściej wykonane z polirezynu. Idealne do oświetlenia oczek wodnych, skalniaków, kamiennych ścieżek. W tym wypadku, mamy bardzo duży wybór przeróżnych kształtów lamp. Począwszy od najprostszych, imitujących kamienie czy skały, poprzez lampy w kształcie krasnali ogrodowych, skończywszy na zwierzętach takich jak żółw, czy uroczy kundel dzierżący w pyszczku małą latarnię.

Przy tak szerokiej ofercie wielu firm nie będziemy mieć żadnych problemów z odpowiednim doborem lampy solarnej. A pamiętajmy, że dobre oświetlenie ogrodu przede wszystkim cieszy nasze oko i umila spędzany w ogrodzie czas, zarówno nam jak i naszym gościom.

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.

Preview: