Start » Kostka brukowa, Ogród

Pielęgnacja kostki brukowej

9 listopada 2009 0 Komentarzy

Czyszczenie kostki brukowej to proces składający się z wielu etapów. Aby nasza kostka wyglądała jak nowa, nie zaniedbujmy odpowiedniej jej konserwacji.

Na samym początku należy usunąć zabrudzenia powierzchniowe. Najczęściej są to wszelkie plamy pochodzenia tłuszczowego dlatego też najlepszym sposobem na ich usunięcie są środki na bazie kwasów organicznych bądź myjka ciśnieniowa. Następnie musimy uporać się z mchem i wszelkiego rodzaju naroślami. Tutaj używamy odpowiednich odczynników oraz prostych narzędzi. Dla ostatecznego usunięcia brudu, ponownie używamy urządzenia firmy Kärcher. W ten sposób wyczyszczona powierzchnia jest przygotowana do konserwacji.

Konserwacja to przede wszystkim nakładanie kolejnych środków chroniących naszą kostkę przed działaniem wody i olejów. Zawarty w impregnatach filtr UV, zabezpiecza ją przed blaknięciem kolorów. Ponadto środki te zatrzymują zabrudzenia, które podczas opadów są spłukiwanie z powierzchni kostki.

Po dokładnym oczyszczeniu i zaimpregnowaniu kostki brukowej, nie zapominajmy o uzupełnieniu fugi, usuniętej podczas pracy urządzeń wysokociśnieniowych. Zadbana w ten sposób kostka brukowa będzie cieszyć nasze oko jeszcze długi czas.

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.

Preview: