Start » Rośliny

Ogród jesienią

28 września 2010 0 Komentarzy

Jesienią trzeba szczególnie zadbać o ogród szczególnie o rośliny. Po pierwsze – grabimy spadające liście. Nie chodzi tu tylko o dbanie o ogród w estetycznym aspekcie, ale też dbanie o rośliny. Liście ulegają rozkładowi, butwieją, więc nie można dopuścić, by ten proces wykonywany był na delikatnych roślinach, które w efekcie mogą zachorować.

W listopadzie należy tez pamiętać o ostatnich cieciach pielęgnacyjnych. Prace zabezpieczające przed zimnem i mrozem warto wykonywać, gdy temperatura waha się około zera. Wtedy nie dopuścimy do przegrzania się roślin i na pewno zdążymy przed mrozami. Naziemne części roślin, muszą być szczególnie chronione, warto dokonać tego za pomocą gałązek świerkowych czy jodłowych.

Do roślin ozdobnych, które koniecznie przed zimą należy zabezpieczyć zaliczamy: róże, magnolie, forsycje, różne odmiany klonów i wiele, wiele innych. Jesień wiąże się także z zabezpieczeniem narzędzi ogrodniczych. Pamiętaj, żeby takie urządzenia jak kosiarki i podkaszarki zabezpieczyć przed nadchodzącym mrozem i wilgocią. Takie rzeczy jak sekatory, również trzeba zabezpieczyć i naostrzyć na przyszły sezon.

Komentarze są niedostępne.