Start » Rośliny

Żywopłot

7 maja 2010 0 Komentarzy

Żywopłot w ogrodzie spełnia rozmaite funkcje – chroni posesję przed wścibskimi spojrzeniami i niechcianymi gośćmi, poza tym za jego pomocą wyznaczać można w ogrodzie (jeśli ten jest duży) poszczególne strefy. Warto również zatroszczyć się o to, aby sam w sobie stanowił wspaniałą dekorację.

Przede wszystkim trzeba o niego dbać – chodzi tutaj w szczególności o regularne przycinanie (najważniejsze jest pierwsze cięcie), chociaż pamiętać trzeba o tym, że istnieją i takie żywopłoty, których się nie formuje, nie nadaje się im poprzez przycinanie pożądanych form. Zadbany żywopłot – bez względu na rodzaj – to także idealne tło dla roślin ogrodowych.

Poza tym żywopłot wcale nie musi się składać tylko z drzew czy też z krzewów – to chyba najbardziej tradycyjna jego postać. Wykorzystać do tego celu można wiele innych roślin, takich jak dla przykładu winobluszcz pięciolistkowy, wiciokrzew japoński, berberys Thunbergia, jaśminowiec wonny etc. Dodatkową zaletą tych roślin jest ich bardzo atrakcyjny wygląd.

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.

Preview: